Sosyal medya reklamları

Sosyal medya reklamlarıİçinde bulunduğumuz iletişim ve bilgi çağında internet özellikle de sosyal medya kanallarının etkin  kullanımı pek çoğumuz için kaçınılmaz olmuştur.

Haberleşmeyi, sevdiklerimiz ve tanıdıklarımızla iletişim halinde olmayı seven bir toplum olduğumuz için internet kullanımının büyük bir kısmını ise sosyal medya kullanıcılığına ayırmış bulunuyoruz.

Bu durum tabi ki bazı sektörlerin kendilerini yenilemesine ve bu kanalları kullanarak kısa sürede daha fazla kişiye ulaşmalarına olanak sağlamaktadır.

Mesela, sosyal medya reklamları ile geleneksel reklamcılığı karşılaştırdığımızda, hedef kitlenin ne kadar da genişlediğini görebiliriz. Çünkü Twitter, Lİnkedinve Facebook gibi sosyal medya kanallarının sağladığı derin kitle hedeflerine kolayca ulaşmak mümkün.

Ayrıca sosyal medya uygulamaları, insanların sosyalleşmek adına sıklıkla kullandığı akıllı telefonlar ile kullanıcıların en fazla tercih ettikleri uygulamalar arasında yer almaktadır.

Sosyal medya reklamları sayesinde, sosyal alışveriş trendleri gittikçe yükselen hizmetler arasında yer almaktadır. Bu sosyal medya kanalları arasında hedefleme işini çok başarılı bir şekilde gerçekleştiren Facebook’un payı oldukça büyüktür.

ucuz Sosyal medya reklamları

Bütün dünya genelinde aktif kullanıcı sayısı 1,2 milyar kişiye ulaşan Facebook, şüphesiz ki sosyal medya reklamları açısından en çok tercih edilen kanal unvanını elinde bulundurmaktadır.

Facebook’ta farklı amaçlara yönelik 3 ayrı reklam modeli kullanılmaktadır. Bunlardan ilki gönderilerinizin çok fazla kişi tarafından görüntülenmesini sağlamaya yönelik olan “promoted post”. Diğer bir reklam modeli olan “pagelikestory” de ise markanız,  beğenen kişi ve arkadaşlarının haber kaynağında yer alıyor.

Diğer bir yöntem olan  ” Mobile AppInstallAdds” yöntemi  markanın mobile indirilmesini ise hedefleyen reklam türüdür. Facebook reklamlarının bir diğer avantajı ise diğer reklam türlerine göre daha ekonomik olmasıdır.

Bu sayede küçük işletmeler hem isimlerini çok geniş kitlelere duyurma imkanı bulurlar, hem de bunun için çok yüksek maliyetlere katlanmak zorunda kalmazlar.

en ucuz Sosyal medya reklamları

Ayrıca Twitter, Linkedin gibi diğer sosyal medya kanalları da hedef kitleye ulaşma konusunda son derece etkili kanallardır.

Buralarda da nın doğru ve etkin kullanımı sayesinde sahip olduğunuz ürünün tanıtımını en doğru şekilde yapmak ve çok sayıda kullanıcıya ulaşmak mümkündür.

Web Tasarım Market

İletişim Bilgileri Telefon : 0 212 320 45 13

Mobil Telefon: 0 535 306 49 55

Fax Bilgileri Telefon : 0 212 320 45 13

Web Adresi : www.webtasarimmarket.com

Web Adresi 2 : www.perpawebtasarim.net

Web Adresi 3 : www.profesyoneltasarimcilar.com

E-Posta Adresi : destek@webtasarimmarket.com

Adres : Perpa Ticaret Merkezi Kat 8 B Blok No 1265 Okmeydanı / Şişli / İstanbul

Hakkında

Web Tasarım ihtiyaçlarınız ve E-Ticaret Alanında büyüyebilmek, Google Reklamları ile üst sıralara çıkabilmek için WebTasarimMarket.com ile hizmetinizdeyiz.

Etiketler: , , , , ,