B2B E-Ticaret Sitesi

B2B E-Ticaret SitesiE- ticaret B2B ve B2C olmak üzere iki segment halinde düşünülmektedir.Bu segmentlerden ilki olan B2B Business tobusiness yani Firmadan firmaya e-ticaret, diğeri B2C Business tocustomer yani Firmadan müşteriye yönelik e-ticaret pazarları şeklinde ayrılmaktadır.

B2B e-ticaret sitesi pazar olarak daha dar bir kesime hitap etse de, hem işi yapan şirketler arası işlem yükü açısından hem de işlerlik açısından daha kapsamlı ve teknik bir yapıya sahip olduğu gibi aynı zamanda daha da etkindir.

Bu bağlamda B2B e-ticaret sitesinin çok daha sektörel bir yapıya sahip olduğu düşünülebilir veB2B´nin en yaygın şekli tedarik pazarı modelidir. 

Ticaret yapan tüm firmalar, özellikle KOBİ’ler için çok uygun bir ticaret şekli olan B2B e-ticaret siteleri, ürün seçeneklerinin artarak kalitelerinin yükselmesine ve ödeme ve teslimat ile ilgili problemlerin çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Bu sayede potansiyel tüketicilerin dünyanın her yerinde pazara sunulan ürünler hakkında bilgi sahibi olmalarını ve yeni firmaların dünya pazarlarında yerlerini almalarına olanak sağlamaktadır.

en ucuz B2B E-Ticaret Sitesi

Daha kaliteli ve düşük fiyatlı ürünlerin pazar içinde yer alması, üretici firmalar arasında rekabetin artmasına ve maliyetlerin düşmesine olanak sağlamaktadır.B2B e- ticaret siteleri geleneksel iş modellerinin değişmesine yardımcı olarakdaha pek çok fayda sağlayacaktır.

Bu faydaların bazıları arasında müşteri tatminin artması, yeni ürün ve hizmetlerin pazara çok hızlı bir şekilde sunulması, daha iyi servis ve daha iyi alış ve satış işlemlerinin geliştirilmesi, buna karşılık daha az işletim ve üretim maliyeti ile daha düşük stok maliyetleri sayılabilir.

Günümüzde B2B e-ticaret siteleri de online alışveriş dünyasında çok hızlı büyüme göstermeye başlamış, hatta toplam işlem hacmi açısından değerlendirildiğinde B2B’nin B2C’den çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğu görülmektedir.

ucuz B2B E-Ticaret Sitesi

İşletmelere satış yapan firmaların yani B2B e-ticaret sitelerinin en önemli sorunu, kısıtlı bir pazara satış yapıyor olmalarıdır. Şöyle ki, bir gömleği satın almak isteyen potansiyel müşteri sayısı, bu gömleğin üretileceği kumaşı satın almak isteyen potansiyel müşteri sayısına göre bir hayli fazladır.

İlkinde müşteri sayısı milyonlarla ifade edilirken, ikincisinde bu oran 100’lere düşmektedir. Bu nedenle B2B ticarete erken başlamak son dereceönemlidir. Çünkü ne kadar erken başlanırsa o kadar az rakiple karşılaşılır.

Web Tasarım Market

İletişim Bilgileri Telefon : 0 212 320 45 13

Mobil Telefon: 0 535 306 49 55

Fax Bilgileri Telefon : 0 212 320 45 13

Web Adresi : www.webtasarimmarket.com

Web Adresi 2 : www.perpawebtasarim.net

Web Adresi 3 : www.profesyoneltasarimcilar.com

E-Posta Adresi : destek@webtasarimmarket.com

Adres : Perpa Ticaret Merkezi Kat 8 B Blok No 1265 Okmeydanı / Şişli / İstanbul

Hakkında

Web Tasarım ihtiyaçlarınız ve E-Ticaret Alanında büyüyebilmek, Google Reklamları ile üst sıralara çıkabilmek için WebTasarimMarket.com ile hizmetinizdeyiz.

Etiketler: , , , , ,